تماس با گروه دینا
تلفن : ۰۲۱-۲۲۱۹۴۹۴۰ واتس اپ : ۰۹۱۲۳۴۰۶۳۰۶ ایمیل : info@dinagrp.com تماس با ما
تماس با ما تماس با مشاور تماس با واتس اپ واتس اپ
a

you as an entrepreneur or investor have made a commitment; furthermore, you encounter miscellaneous situations and circumstances and therefore require counselors whose constructive ideas, innovative plans and broad knowledge lead to your success and prosperity. We are a managing partner for your business and can contribute to a more booming and lucrative business.

درباره ما

a

شما به عنوان سرمایه گذار ، موقعیت ها و فرصت های گوناگونی را تجربه میکنید و لایق مشاورانی هستید که با ایده های خوب ، طرح های خلاقانه و تکنولوژی جدید شما را به سوی موفقیت رهنمون نمایند. مجموعه ما شریک تجاری مناسبی برای کسب و کار شماست ، خدمات ما به شما : کسب و کار بهتر سود فراوان تر و لذت بیشتر است.

 

محصولات دینا

دسته‌بندی اصلی

استفاده از فریزر و یخچال برای نگهداری بستنی در فروشگاه ها

امروزه راه ­اندازی یک فروشگاه یا حتی سوپرمارکت کوچک بدون استفاده از یخچال­ فروشگاهی امری غیرممکن است. در واقع کاربرد این یخچال ها در هر فروشگاه و مغازه‌ای که با مواد خوراکی سروکار دارد، غیر قابل چشم‌ پوشی است. این یخچال ­ها و فریزرها که به یخچال های صنعتی یا تجاری نیز معروفند، در تنوع گسترده‌ای از قیمت ‌ها، برندها، ابعاد و رنگ‌ ها در بازار موجود می‌ باشند و انواع مختلفی دارند.
هدف ما در این مقاله معرفی و بررسی یخچال­ بستنی است. پس ابتدا به ذکر پرکاربردترین موارد از انواع این یخچال­ ها در ایران می ­پردازیم و در ادامه مطلب به بررسی یخچال بستنی و کالاهای مانند آن خواهیم پرداخت :
1. یخچال­ های ایستاده روباز
2. یخچال ویترینی
3. فریزر ایستاده
4. فریزر خوابیده یا فریزر جزیره‌ای

فریزرهای خوابیده، مناسب برای نگهداری بستنی

از بین موارد ذکر شده مناسب­ ترین و رایج ­ترین گزینه برای نگهداری بستنی ­ها و کالاهای مانند آن، فریزرهای خوابیده و یا جزیره­ای هستند.
یخچال های خوابیده را احتمالاً بارها و بارها در فروشگاه های مواد غذایی دیده‌­اید. بیشتر سوپرمارکت­ ها، لبنیاتی ­ها، قصابی ­ها و فروشگاه ­های مواد پروتئینی از فریزرهای خوابیده استفاده می کنند. این یخچال ­های صنعتی انواع گوناگونی داشته و ویژگی­ هایی دارند که اغلب فروشگاه ­های مواد غذایی از بین مدل­ های مختلف یخچال­ فروشگاهی، دست به انتخاب آن­ ها می زنند. در ادامه می خواهیم بیشتر با این مدل از یخچال ­ها آشنا شویم، ویژگی­ های آن ها را نام ببریم و ببینیم برای انتخاب آن چه چیزهایی را باید در نظر گرفت.

معرفی کلی

یخچال های خوابیده که به اسم یخچال­ های جزیره­ای نیز شناخته می­شوند، در اغلب فروشگاه­های مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. این یخچال ­ها نسبت به فریزرهای خانگی دارای قدرت سردسازی بیشتری بوده و از موتورهای قوی ­تری بهره می­ برند در ساخت این دستگاه از سیستم ­های سرمایشی چرخشی استفاده می شود. به طوری که سرما به صورت یکنواخت در یخچال پخش شده و دمای تمامی بخش ها یکسان است.

انواع یخچال های خوابیده

فریزرهای خوابیده در دو نوع صندوقی و ویترینی در بازار موجود می ‌باشند. فریزرهای صندوقی همان یخچال ‌های بزرگی هستند که معمولا برای نگهداری بستنی در سوپرمارکت ‌ها مورد استفاده قرار می گیرند. یخچال یا فریزر صندوقی در دو نوع خانگی و صنعتی به بازار عرضه می شود که نسخه های صنعتی آن رایج تر است. فریزرهای فروشگاهی خوابیده ویترینی دارای عرض زیادی هستند که بیشتر در فروشگاه ‌های بزرگ و هایپرمارکت ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع فریزر با داشتن درب شیشه‌ای در بالا گزینه مناسبی برای نمایش محصولات هستند.
مشخصات و ویژگی های فنی
در بررسی فریزرهای خوابیده به مسائل متعددی می­توان دقت کرد. از ظرفیت یخچال گرفته تا قدرت موتور، همچنین کمپرسور یخچال نیز از مواردی است که باید در مقایسۀ این یخچال­ها به آن دقت کرد. در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

کمپرسور

عمل سردسازی در یخچال های خوابیده می تواند به دو صورت انجام گیرد؛ در نوع اول، کمپرسور به صورت مستقیم در زیر یخچال نصب شده و یخچال دارای سیستم کاملی است. این نوع از فریزرهای خوابیده معمولاً در فروشگاه های کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرند؛ که البته مزایا و معایب خاص خود را دارند. برای مثال، تعمیر این دسته از یخچال ها ساده تر بوده و مصرف انرژی در آن ها نیز برای ظرفیت های پایین بهینه تر است. ولی نصب کمپرسور بر روی یخچال سبب بالا رفتن وزن یخچال شده همچنین بخشی از حجم آن را اشغال می کند.
دسته دوم که بیشتر در فروشگاه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از کمپرسورهای مرکزی برای یخچال است. در این حالت کمپرسور از یخچال جدا بوده و در نتیجه ظرفیت آن افزایش یافته و وزنش نیز کمتر خواهد بود. این درحالی است که در صورت خرابی کمپرسور مرکزی، هزینه های تعمیرات بیشتر خواهد شد.

ظرفیت

ظرفیت یخچال های خوابیده نسبت به دیگر یخچال های صنعتی، مثل یخچال های ویترینی بیشتر است. به همین خاطر اغلب فروشگاه های کوچک از بین انواع یخچال های فروشگاهی، مدل های خوابیده را ترجیح می‌دهند. اگرچه این مدل از یخچال ها جای بیشتری را اشغال می کنند. ظرفیت یخچال های جزیره ای با توجه به نیاز فروشگاه باید تعیین شود. نکته ای که در رابطه با ظرفیت وجود دارد، عمق یخچال است؛ که در مدل های متفاوت متغیر بوده و امکان های زیادی را برای خریداران ایجاد می کند.

قدرت موتور یخچال های خوابیده

در اغلب فروشگاه های مواد غذایی، از این مدل از فریزرها استفاده می شود. برای مثال در فروشگاه های مواد پروتئینی ممکن است برای نگهداری بسته‌ بندی های مرغ و گوشت از این یخچال ها استفاده شود. به همین خاطر دمای عملکرد یخچال های جزیره ای باید از حدود ده درجه سانتیگراد تا بیست درجه زیر صفر باشد. طوری که بتوان مواد فاسد شدنی را در آن فریز کرده و برای مدت بیشتری نگه داری نمود.

عایق بندی و بدنه فریزر های جزیره ای

از یخچال های خوابیده معمولاً به عنوان ویترین مغازه استفاده نمی شود. به همین خاطر در طراحی اغلب این یخچال ها بدنه یخچال از جنس استنلس استیل است. اگرچه ممکن است در برخی از مواقع، بخشی از بدنه به صورت شیشه های دو جداره باشد؛ که به زیبایی یخچال کمک می کند. همچنین مسئلۀ عایق بندی بدنه نیز حائز اهمیت است که در این دسته از یخچال ها، معمولاً از عایق بندی پلی یورتان استفاده می شود. این عایق میزان هدررفت دما را به حداقل رسانده و سبب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

انتخاب یخچال فریزر خوابیده

اگر قصد دارید برای فروشگاه خود یخچال خوابیده تهیه کنید، لازم است قبل از انتخاب برخی موارد را در نظر بگیرید. از جمله اینکه فضای فروشگاه را باید در تصمیم گیری خود لحاظ کنید، زیرا فریزر های خوابیده فضای زیادی از فروشگاه را اشغال می کنند. به همین خاطر لازم است تناسبی بین ظرفیت یخچال و همچنین محیط فروشگاه وجود داشته باشد. موضوع دیگر هدف استفاده از یخچال است. اگر قصد دارید از یخچال برای نگه داری مواد غذایی استفاده کنید که خیلی زود فاسد می شوند، باید یخچالی را برگزینید که قدرت سردکنندگی بیشتری داشته باشند. مورد دیگر اینکه وزن این سری از فریزرها نسبت به یخچال های خانگی بیشتر است. به همین خاطر باید دقت کنید که در طراحی آن برای حرکت ساده تر از چرخ استفاده شده باشد.

جمع بندی

امروزه در بسیاری از فروشگاه هایی که با مواد فسادپذیر سروکار دارند، از یخچال های خوابیده یا جزیره ای استفاده می شود. این یخچال ها اغلب به صورت موتور سرخود طراحی می شوند. این موضوع هزینه های تعمیر و نگه داری یخچال را نیز کاهش می دهد. در انتخاب یخچال های خوابیده لازم است به مواردی مثل ظرفیت یخچال، فضای مورد نیاز برای نصب یخچال و قدرت سرما سازی آن دقت داشت.

گروه دینا با هدف مشاوره تخصصی، طراحی هایپرمارکت، طراحی سوپرمارکت و تجهیز فضاهای تجاری و با نگرشی متفاوت و نوین به صنعت خرده فروشی تاسیس گردید. شرکتی را تصور کنید که هنر طراحی و دکوراسیون داخلی فروشگاه را با برنامه ریزی کسب و کار درآمیخته است؛ علم مهندسی را با توان اجرایی ادغام کرده و استراتژی را با فن مدیریت پروژه تجمیع نموده و در نهایت، همه ی آن ها را به نحو مطلوب تحقق می بخشد. Dina شرکتی است که در حوزه ی طراحی هایپرمارکت، طراحی سوپرمارکت کوچک، طراحی داخلی فروشگاه، دکوراسیون مغازه کوچک، طراحی کافی شاپ ، اجرا و راه اندازی، توسعه ی الگوی اولیه ی کسب و کارهای جدید، خدمات مشاوره ای و مدیریت پروژه ارائه می دهد.

رسالت ما در ارائه ی خدمات، پشتیبانی از کسب و کار شما از مرحله ی ایده پردازی تا راه اندازی و توسعه ی پایدار به همراه مدیریت منسجم و یکپارچه ی پروژه های شماست. واحد سازمانیِ ما وظیفه ی طرح ریزی و اجرای الگوی اولیه ی تجاریِ شما را به عهده داشته و در بهینه سازی دستاوردهای کسب و کارتان همراه شماست. از سوی دیگر، واحد اختصاصیِ Dina خدماتی در حوزه طراحی سوپرمارکت، دکوراسیون داخلی هایپرمارکت، طراحی کافی شاپ، طراحی فست فود، رستوران، طراحی قنادی … را ارائه می دهد و از همه مهم تر، وظیفه تجهیز و اجرای سازه را بر عهده دارد.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.