تاثیر قفسه بندی صحیح بر سود

تاثیر قفسه بندی صحیح بر سود

طراحی سوپرمارکت

دو سوم اقلامی که یک مشتری در یک سوپرمارکت می خرد اقلامی هستند که در هنگام ورود به سوپرمارکت مشتری قصد خرید آن ها را نداشته و تنها دلیل این اتفاق چیدمان  و محل قرار گیری قفسه فروشگاهی است. هر ردیف از قفسه ها به دلیل خاصی جای نمایی شده، از گل های خوشبو در ورودی فروشگاه گرفته تا شکلات های جذاب در جوار صندوق. چگونگی چیدمان و محل قرار گیری قفسه فروشگاهی در سوپرمارکت شما واقعا بر حس مشتری در فروشگاه و نهایتا میزان خرید آن ها تاثیر مستقیم دارد.

خرید مواد غذایی یک نیاز برای هر کسی است و تنها هدف یک فروشگاه آسان سازی این امر برای مشتری است. هیچکس علاقه ای به گشتن به دنبال یک جنس خاص در یک فروشگاه ندارد، بلکه همه مشتریان انتظار دارند که چیدمان قفسه فروشگاهی به گونه ای باشد که یک مسیر مشخص بین اقلام برای آن ها تعریف شده باشد و آن ها به راحتی با دنبال کردن مسیر تعریف شده به همه نیازهای خود دسترسی پیدا کنند. برای بهبود وضع چیدمان فروشگاه راه هایی وجود دارد که حس بهتری برای مشتریان در فروشگاه ایجاد می کند.

از راه های موجود می توان به چند نکته کوچک اشاره کرد. چرا که این یک بحث گسترده و حرفه ای است که باید توسط متخصصین با توجه به فضا و منطقه فروشگاه شخصی سازی شود. برای مثال اگر میوه و سبزیجات تازه را در ورودی فروشگاه جا نمایی کنیم، به مشتری این حس را می دهد که هر چیزی که در این فروشگاه فروخته می شود تازه است. نان تازه بخشی است که دقیقا بعد از میوه و سبزیجات قرار می گیرد تا مشتری با حس کردن بوهای خوب و دیدن دسرهای خوشمزه احساس گرسنگی کند و این دقیقا همان چیزی است که فروش را به حد چشم گیری افزایش می دهد.

اگر به دنبال افزایش فروش خود در یک فروشگاه هستید به طراحی دوباره قفسه ها توجه کنید و از مشاورین حرفه ای در این امر کمک بگیرید چرا که یک چیدمان قفسه مناسب مساوی با فروش بیشتر است.