تماس با گروه دینا
تلفن : ۰۲۱-۲۲۱۹۴۹۴۰ واتس اپ : ۰۹۱۲۳۴۰۶۳۰۶ ایمیل : info@dinagrp.com تماس با ما
تماس با ما تماس با مشاور تماس با واتس اپ واتس اپ
a

you as an entrepreneur or investor have made a commitment; furthermore, you encounter miscellaneous situations and circumstances and therefore require counselors whose constructive ideas, innovative plans and broad knowledge lead to your success and prosperity. We are a managing partner for your business and can contribute to a more booming and lucrative business.

درباره ما

a

شما به عنوان سرمایه گذار ، موقعیت ها و فرصت های گوناگونی را تجربه میکنید و لایق مشاورانی هستید که با ایده های خوب ، طرح های خلاقانه و تکنولوژی جدید شما را به سوی موفقیت رهنمون نمایند. مجموعه ما شریک تجاری مناسبی برای کسب و کار شماست ، خدمات ما به شما : کسب و کار بهتر سود فراوان تر و لذت بیشتر است.

 

عوامل موثر بر خرید مشتریان

عوامل موثر بر خرید مشتریان

عوامل موثر بر خرید مشتریان متعددی وجود دارد که در ادامه مطلب به بررسی آن‌ها می‌پردازیم :

طراحی فروشگاه و نحوه ارائه محصولات

طراحی داخلی فروشگاه و نحوه چیدمان تجهیزات فروشگاهی، از مهمترین عوامل موثر بر خرید است. این طراحی فروشگاه است که افراد در حال گذر از مقابل مغازه را به داخل آن می کشاند. پس از جذب افراد و ورود آن ها به فروشگاه، قفسه فروشگاهی و اصول چیدمان محصولات روی آن ها نقش مهمی را در تبدیل آن ها به مشتری و ترغیبشان به خرید دارد. خرید ممکن است آخرین الویت یک فرد باشد و فقط به قصد قدم زدن در فروشگاه، گذران وقت و دیدن محصولات وارد مغازه شده باشد، اما یک نمایش خلاقانه می تواند باعث تغییر تصمیم او و خرید محصولات باشد.

عوامل موثر بر خرید

سمت راست فروشگاه

از آن جا که بیشتر افراد دنیا راست دست۱ هستند، به محض ورود به فروشگاه تمایل دارند از سمت راست فروشگاه شروع به دیدن محصولات نمایند. از این رو خرده فروش باید کالاهای بی نظیر و گران قیمت را در سمت راست درب ورودی فروشگاه قرار دهد. این مطلب یکی از عوامل موثر بر خرید کالای گران قیمت تر در فروشگاه است. با این کار احتمال دیدن آن ها و در نتیجه درصد فروششان به شکل چشمگیری افزایش می یابد.

محیط فروشگاه

از دیگر عوامل موثر بر خرید در فروشگاه، نظافت و نظم محیط است. محیط فروشگاه نقش مهمی در جذب مشتری جدید و حفظ مشتریان قدیمی دارد. مشتری هرگز محصولی را از فروشگاهی که تمیز نیست خریداری نمی کند. وجود بوی نامطبوع درون فروشگاه باعث می شود مشتریان احساس خوشایندی از حضور در آنجا نداشته و فروشگاه را ترک نمایند.

عوامل موثر بر خرید

ارائه تخفیف

ارائه محصولات با قیمت ویژه و تخفیف خورده مشتریان را به خرید بیشتر ترغیب می کند و از عوامل موثر بر خرید مشتریان است. ممکن است مشتری به محصولی احتیاج نداشته باشد، اما وجود تخفیف او را ترغیب به خرید آن محصول با قیمت کمتری کرده و این تصور را در او به وجود می آورد که با خریدن آن کالا با قیمتی کمتر از قیمت واقعی، مقداری از پول خود را پس انداز کرده است.