تماس با گروه دینا
تلفن : ۰۲۱-۲۲۱۹۴۹۴۰ واتس اپ : ۰۹۱۲۳۴۰۶۳۰۶ ایمیل : info@dinagrp.com تماس با ما
تماس با ما تماس با مشاور تماس با واتس اپ واتس اپ
a

you as an entrepreneur or investor have made a commitment; furthermore, you encounter miscellaneous situations and circumstances and therefore require counselors whose constructive ideas, innovative plans and broad knowledge lead to your success and prosperity. We are a managing partner for your business and can contribute to a more booming and lucrative business.

درباره ما

a

شما به عنوان سرمایه گذار ، موقعیت ها و فرصت های گوناگونی را تجربه میکنید و لایق مشاورانی هستید که با ایده های خوب ، طرح های خلاقانه و تکنولوژی جدید شما را به سوی موفقیت رهنمون نمایند. مجموعه ما شریک تجاری مناسبی برای کسب و کار شماست ، خدمات ما به شما : کسب و کار بهتر سود فراوان تر و لذت بیشتر است.

 

سردخانه صنعتی و یونیت کندانسور

زیرمجموعه‌ ها


سردخانه صنعتی و یونیت کندانسور

سردخانه صنعتی یکی از مورد نیازترین تجهیزات در صنعت مواد غذایی به شمار می‌آید. امروزه با افزایش جمعیت نیاز به مواد غذایی و تولید آن نیز زیادتر شده است، برای اینکه بتوان از مواد غذایی تولید شده در بازه های زمانی طولانی تری استفاده کرد باید از سردخانه‌ صنعتی استفاده کرد. سردخانه ها علاوه بر اینکه از موادغذایی به خوبی نگهداری می‌کنند، از فاسد شدن مواد غذایی و اسراف نیز جلوگیری می‌کنند. در این مطلب در مورد انواع سردخانه و موتورخانه صنعتی توضیحات جامع و کاملی ارائه می‌ شود.

سردخانه صنعتی چیست؟

سردخانه صنعتی از ساختمان و اتاق‌ های بسیاری تشکیل شده است که در آنجا سرما تولید می‌ شود. سرمای تولید شده باعث اعتدال دما و رطوبت شده و از فاسد شدن مواد فسادپذیر مانند مواد غذایی، داروها، مواد پروتئینی و محصولات کشاورزی جلوگیری می‌ کند. علاوه بر موارد ذکر شده سردخانه صنعتی دارای کاربردهای بسیاری است که در ادامه بیشتر توضیح داده می‌ شود.

کاربرد سردخانه صنعتی

کشاورزان و باغداران برای اینکه محصولات خود را در هر فصلی از سال بتوانند تازه و شاداب به دست مصرف کنندگان برسانند، از سردخانه ‌ها استفاده می کنند. سردخانه ها علاوه بر اینکه از محصولات غذایی به خوبی نگهداری می‌ کند در زمان ارائه به بازار فروش نیز به دلیل نگهداری اصولی، مانع از فاسد شدن آنها می ‌شود. همچنین سردخانه‌ ها باعث کاهش ضایعات غذایی و صرفه ‌جویی می ‌شوند. در ادامه کاربردهای سردخانه و موتورخانه صنعتی بیشتر توضیح داده می ‌شود.

  • در زمینه شیمیایی: نگهداری اصولی از مواد اولیه‌ ای که امکان تبخیر و تصعید شدن دارند.
  • در زمینه دارویی: نگهداری اصولی از مواد اولیه داروها و همچنین داروهایی که تنها در دماهای سرد کارایی خود را حفظ می ‌کنند.
  • در زمینه محصولات پروتئینی: نگهداری از انواع گوشت و سوسیس و کالباس
  • در زمینه شیلات: نگهداری اصولی از ماهی‌ها و محصولات مرتبط به آن ‌ها
  • در زمینه لبنیات: برای حفظ و نگهداری از محصولات لبنی تولید شده مانند انواع ماست، پنیر و غیره.
  • در زمینه کشاورزی: بالا بردن طول عمر محصولات کشاورزی و انواع میوه ‌ها
  • در محیط ‌های بیمارستانی: برای حفظ و نگهداری اجساد و زباله‌ های عفونی تولید شده در بیمارستان

انواع سردخانه صنعتی

سردخانه ‌ها با توجه به دمایی که دارند به دو دسته عمده تقسیم ‌بندی می‌ شوند که در ادامه بیشتر در مورد هریک توضیح داده می‌ شود.

سردخانه بالای صفر

سردخانه های بالای صفر که دمایی بین 1+ تا 15+ دارند برای استفاده های کوتاه مدت و بلند مدت ساخته می‌ شوند. این سردخانه ‌ها با دمای بالای صفر درجه ساخته می ‌شوند تا به بافت فیزیکی و کاربرد اصلی مواد موجود آسیب نرسانند. در سردخانه ‌های صنعتی کوتاه مدت که معمولا برای حفظ و نگهداری محصولات کشاورزی کاربرد دارد بازه حفظ و نگهداری نهایتا 15 روز است؛ بنابراین نیاز به انبارهای ذخیره بزرگ نیست.

در انبارهای بالای صفر بلند مدت که معمولا برای محصولات دارویی و پروتئینی کاربرد دارند؛ برای هر یک از محصولات پروتکل‌ها و اصول نگهداری خاصی در نظر گرفته شده است و براساس مدت زمان نگهداری انبارهای بزرگی درنظر گرفته می ‌شود.

سردخانه زیر صفر

در این سردخانه ‌ها برخلاف سردخانه‌ صنعتی بالای صفر هدف منجمد کردن مواد غذایی است؛ بازه دمایی این سردخانه‌ها از منفی 5 تا منفی 45 درجه سانتی‌گراد است. بازه میانگین و اصلی مورد استفاده در این سردخانه ها تا منفی 23 درجه است و محدوده سردتر از این دما معمولا برای مصارف خاص مانند داروها و سایر محصولات ویژه کاربرد دارد. می‌توان گفت این سردخانه ‌ها، سردخانه‌ های بلندمدت هستند و محصولات نگهداری شده در این سردخانه ‌ها معمولا گوشت منجمد، مرغ منجمد و صیفی جات منجمد هستند.

وسیله اصلی که وظیفه سرد کردن این گونه سردخانه‌ها را برعهده دارد، کمپرسور است. در این سردخانه‌ ها معمولا از کمپرسورهای چندمرحله ‌ای استفاده می ‌شود. برای داشتن سردخانه صنعتی زیر صفر باید از کمپرسور مخصوص این دما استفاده کرد، زیرا اگر از کمپرسور سایر سردخانه‌ ها که تناسبی با دمای این مکان ندارند استفاده شود؛ باعث تولید گرما شده و برای موتور کمپرسور مشکل ایجاد می ‌کند.

 

 

گروه دینا با هدف مشاوره تخصصی، طراحی هایپرمارکت، طراحی سوپرمارکت و تجهیز فضاهای تجاری و با نگرشی متفاوت و نوین به صنعت خرده فروشی تاسیس گردید. شرکتی را تصور کنید که هنر طراحی و دکوراسیون داخلی فروشگاه را با برنامه ریزی کسب و کار درآمیخته است؛ علم مهندسی را با توان اجرایی ادغام کرده و استراتژی را با فن مدیریت پروژه تجمیع نموده و در نهایت، همه ی آن ها را به نحو مطلوب تحقق می بخشد. Dina شرکتی است که در حوزه ی طراحی هایپرمارکت، طراحی سوپرمارکت کوچک، طراحی داخلی فروشگاه، دکوراسیون مغازه کوچک، طراحی کافی شاپ ، اجرا و راه اندازی، توسعه ی الگوی اولیه ی کسب و کارهای جدید، خدمات مشاوره ای و مدیریت پروژه ارائه می دهد.

رسالت ما در ارائه ی خدمات، پشتیبانی از کسب و کار شما از مرحله ی ایده پردازی تا راه اندازی و توسعه ی پایدار به همراه مدیریت منسجم و یکپارچه ی پروژه های شماست. واحد سازمانیِ ما وظیفه ی طرح ریزی و اجرای الگوی اولیه ی تجاریِ شما را به عهده داشته و در بهینه سازی دستاوردهای کسب و کارتان همراه شماست. از سوی دیگر، واحد اختصاصیِ Dina خدماتی در حوزه طراحی سوپرمارکت، دکوراسیون داخلی هایپرمارکت، طراحی کافی شاپ، طراحی فست فود، رستوران، طراحی قنادی … را ارائه می دهد و از همه مهم تر، وظیفه تجهیز و اجرای سازه را بر عهده دارد.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.