تماس با گروه دینا
تلفن : ۰۲۱-۲۲۱۹۴۹۴۰ واتس اپ : ۰۹۱۲۳۴۰۶۳۰۶ ایمیل : info@dinagrp.com تماس با ما
تماس با ما تماس با مشاور تماس با واتس اپ واتس اپ
a

you as an entrepreneur or investor have made a commitment; furthermore, you encounter miscellaneous situations and circumstances and therefore require counselors whose constructive ideas, innovative plans and broad knowledge lead to your success and prosperity. We are a managing partner for your business and can contribute to a more booming and lucrative business.

درباره ما

a

شما به عنوان سرمایه گذار ، موقعیت ها و فرصت های گوناگونی را تجربه میکنید و لایق مشاورانی هستید که با ایده های خوب ، طرح های خلاقانه و تکنولوژی جدید شما را به سوی موفقیت رهنمون نمایند. مجموعه ما شریک تجاری مناسبی برای کسب و کار شماست ، خدمات ما به شما : کسب و کار بهتر سود فراوان تر و لذت بیشتر است.

 

تاثیر رنگ ها بر فروش و جذب مشتری

تاثیر رنگ ها بر فروش و جذب مشتری

تاثیر رنگ ها بر فروش

آیا تا به حال به رفتار مشتریان و حس و حالی که در فروشگاه شما دارند، توجه کرده اید؟ بسیاری از فاکتورها بر نوع رفتار مشتری تاثیرگذار هستند. یکی از مهمترین فاکتورها که نقش تعیین کننده ای در نوع رفتار مشتری و میزان خرید آن ها دارد، نوع و کیفیت رنگ های به کار رفته در فروشگاه و نحوه بکارگیری رنگ های مختلف و ترکیب آن ها با یکدیگر در فروشگاه است. در این مطلب به بررسی تاثیر رنگ ها بر فروش می‌پردازیم.

رنگ یک زبان بصری بین المللی است و یکی از بهترین روش های بازاریابی فروش و راه برقراری ارتباط با مشتریان از طریق طراحی داخلی فروشگاه، استفاده مناسب از رنگ ها است. رنگ ها تاثیر روانشناختی قدرتمندی بر رفتار و تصمیمات افراد دارند و این تاثیر در طراحی و بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرند.

خریداران اغلب چیزهایی که می خرند را براساس رنگ آن ها انتخاب می کنند. در یک نظرسنجی، 93 درصد از خریداران گفتند که به ظاهر بصری محصولات توجه ویژه ای دارند و نزدیک به 85 درصد علت اصلی خرید، رنگ بسته بندی محصولات بیان شد، اما تاثیر رنگ ها بر فروش در دکوراسیون مغازه بر رفتار مصرف کننده فقط به کالاها محدود نمی شود. رنگ اطراف مشتریان در حین خرید نیز می تواند بر الگوی خرید آن ها تاثیر گذار باشد.

بسته به رنگ مورد استفاده، یک محیط می تواند باز و گشوده و یا محصور به نظر برسد، در واقع رنگ های شاد و روشن حال و هوای فضا را تغییر داده و موجب می شوند محیط بزرگتر به نظر برسد، در عین حال رنگ های تیره فضا را کوچکتر جلوه می دهند.

از رنگ ها به مقدار مناسبی در طراحی دکوراسیون فروشگاه استفاده کنید. استفاده بیش از حد یا نامتعارف از رنگ ها، باعث خستگی چشم و ذهن مشتری شده و ممکن است تاثیر زیادی در کاهش مشتریان داشته باشد. طراحان داخلی فروشگاه معمولا یک رنگ را به عنوان رنگ اصلی و دو یا سه رنگ را به عنوان رنگ مکمل آن در نظر می گیرند.

به منظور استفاده درست از رنگ ها و تاثیر آن ها بر رفتار انسان ها، لازم است آن ها را شناخته و با ویژگی های هرکدام آشنا شویم.

رنگ زرد

رنگ زرد اولین رنگی است که توسط چشم دیده می شود. این رنگ رنگی پر انرژی است و این انرژی را به بیننده منتقل می کند. همچنین باعث ایجاد شادی می شود. رنگ زرد می تواند احساسات را برانگیزد همچنین رنگی دعوت کننده است. به همین دلیل در اکثر فروشگاه ها از رنگ زرد در ورودی فروشگاه استفاده می شود، زیرا رهگذران ترغیب می شوند به داخل فروشگاه رفته و از محصولات داخل آن دیدن نمایند.

رنگ زرد تحریک کننده بوده و مشتریان را وادار به حرکت می کند. در استفاده از رنگ زرد باید تعادل رعایت شود زیرا اگر به میزان زیاد و بیش از حد از آن استفاده شود می تواند آزار دهنده باشد و اثر معکوس روی مشتریان داشته باشد.

رنگ نارنجی

رنگ نارنجی از ترکیب دو رنگ زرد و قرمز به وجود می آید. این رنگ پرشور، باعث ایجاد شور و اشتیاق در افراد می شود. همچنین تحریک کننده اشتها بوده و در کسب و کارهای مربوط به خورد و خوراک کاربرد فراوانی دارد. استفاده از آن در بسته بندی محصولات غذایی، رستوران ها و بخش فروش مواد غذایی در فروشگاه ها موجب می شود افراد احساس گرسنگی کرده در نتیجه میزان فروش مواد غذایی بالا می رود.

رنگ سفید

رنگ سفید رنگی مهیج و نورانی است، نور را منعکس کرده و از گرم شدن فضا جلوگیری می کند. این رنگ، رنگی خنثی به شمار رفته و رنگ های دیگر را به خوبی بازتاب می دهد. رنگ کردن دیوارهای فروشگاه به رنگ سفید، باعث می شود محصولاتی که در قفسه ها قرار دارند، بهتر دیده شوند. همچنین فضا را بزرگ تر نشان می دهد. ترکیب رنگ سفید با رنگ های دیگر محیط فروشگاه شما را جذاب می کند. همچنین این رنگ موجب خسته شدن چشم نمی شود. بنابراین حداقل یک دیوار سفید در فروشگاه داشته باشید.