نورپردازی فروشگاه های مختلف و اهمیت آن

نورپردازی فروشگاه های مختلف و اهمیت آن

اصول چیدمان کالا

نورپردازی فروشگاه های کوچک

نورپردازی فروشگاه های کوچک مانند سوپرمارکت ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. نور پردازی در این مکان ها به منظور جلب توجه مشتری انجام نمی شود. بلکه دلیل اهمیت آن این است که در مکان های کوچک نور پردازی باید به نحوی انجام شود که در تمام قسمت های سوپرمارکت نور کافی برای دیدن محصولات وجود داشته باشد و محصولی از چشم مشتری مخفی نمانده و مشتری بتواند همه آن ها را ببیند. نوع نور پردازی استفاده شده در این مکان ها، نور پردازی عمومی است زیرا هدف روشنایی کلی محیط است.

نورپردازی فروشگاه های خرده فروشی

در فروشگاه های پوشاک، مبلمان، سالن های زیبایی و فروشگاه های خرده فروشی، هم از نور پردازی عمومی و هم از هم نور پردازی تاکیدی (موضعی) استفاده می شود. در این مکان ها هدف نشان دادن محصولات به مشتری است. با استفاده از نور پردازی عمومی سطح فروشگاه روشن می شود و با نور پردازی تاکیدی توجه مشتری به سمت کالاها جلب می شود. در نور پردازی تاکیدی باید به این نکته توجه داشت که محصولی که می خواهیم به مخاطب ارائه دهیم به حد کافی روشن باشد و این نور باعث ایجاد سایه نشود. در نورپردازی فروشگاه ها، نور پردازی عمومی باید هم تراز با نور پردازی تاکیدی باشد.

فروشگاه های بزرگ

در فروشگاه های بزرگ و لوکس و طلا فروشی ها هدف نشان دادن محصولات جدید به مشتریان است. در این فروشگاه ها تمرکز اصلی روی نور پردازی تاکیدی است. با استفاده از این نوع نورپردازی فروشگاه توجه مشتری را به صورت نا خود آگاه به سمت محصولی که می خواهید جلب کنید. کالاهای گران قیمت که معمولا سخت تر از سایر کالاها به فروش می رسند را با استفاده از نور پردازی تاکیدی مناسب در معرض دید مشتریان فروشگاهتان قرار دهید. در این فروشگاه ها اگر نور پردازی به اندازه کافی نباشد، محصولات بی کیفیت به نظر می رسند.

طلافروشی - نورپردازی فروشگاه - دیناگروپ