Search

اینستاگرام

تلگرام

فیسبوک

021 - 22194940

info@dinagrp.com

دینا 1

طراحی هایپرمارکت و سوپرمارکت

هايپر مارکت ها، بزرگترين نوع فروشگاه هاي خرده فروشي هستند که به مشتريان خود بيشترين تنوع محصولات را ارائه مي دهند. در اين مکان ها، شما مي توانيد با انتخاب هاي متعدد پيش رويتان- از مواد غذايي و پوشاک گرفته تا لوازم خانگی- خريد خود را کامل کنيد. هايپر هاي شهري عموما مساحتي بين ۵۰۰۰-۳۰۰۰ متر مربع دارند. اين فروشگاه ها مي توانند سبد خريد هفتگي خانواده ها را براي آنها فراهم کرده و همچنين نياز هاي زير ساختي يک شهر را نيز برآورده کنند. از نقاط قوت و کليدي يک هايپر مي توان به قيمت مناسب محصولات, پيشنهاد ويژه و تخفيف هاي فصلي اشاره کرد. این ابر فروشگاه ها در کنار عرضه کالاهای متفاوت، خدمات گوناگونی را به مشتریان خود ارائه می دهند مانند زمین بازی برای کودکان، اجرای پرفورمنس های هنری، قابلیت جانمایی تبلیغات محیطی و غیره …
وقتی قرار است به همراه خانواده وارد یک هایپر مارکت شویم، برای تمام افراد در سنین مختلف موضوعات جذاب وجود دارد و خرید کردن به این دلیل تبدیل به سرگرمی و لذت خواهد شد.

چیدمان هایپرمارکت:
از مهم ترین موارد طراحی و تجهیز هایپرمارکت موضوع سطح دسترسی مشتریان به کالای مورد نظر است. در این میان باید طراحی به نحوی باشد که مورد نظر دوگروه فروشنده و خریدار را به دست آورد به طوری که از نگاه صاحبان هایپر مارکت مشتری در مسیری هدفمند قرار بگیرد تا از مقابل کالاهای مورد نظر عبور کند و مشتری انتظار دارد برای یافتن محصول مورد نظرش دچار سردرگمی نشود و به راحتی آن را بیابد. ضمنا نحوه چیدمان در هایپرمارکت ها در زیبایی و چشم نوازی کالاها بسیار مهم است.

نورپردازی:
در طراحی هایپرمارکت ها، نورپردازی نقش بسیار پررنگی دارد؛ نورپردازی فقط به معنای پرنوری یا کم نوری نیست بلکه در برگیرنده مواردی چون زاویه نور و دمای رنگ هم هست به عنوان مثال اگر نور در بخش پروتئینی دمای سرد داشته باشد این حس به مشتری القا می شود که آن محصول پروتئینی تازه و بروز نیست لذا تنظیم دمای نور و استفاده از طیف رنگ ها در طراحی هایپرمارکت بسیار ضروری است اما در این میان زاویه برخورد نور با قفسه های فروشگاهی و یخچال های های فروشگاهی هم دارای اهمیت بالایی است گاهی تمرکز نوری در یک مسیر، مشتری را به سمت مورد نظر ما خواهد برد و یا نورپردازی مناسب روی اجناس یک قفسه می تواند فروش بالاتری نسبت به محصول مشابه با نورپردازی نامناسب داشته باشد.

طراحی فروشگاه هایپرمی

هایپرمی

مشهد

مشهد اولین کلان شهر مذهبی ایران همیشه میزبان میلیون ها علاقه مند و زائر است که از مکان های مختلف به این شهر سرازیر می شوند علاوه بر این مشهد از لحاظ تمرکز جمعیتی بسیار پر تراکم بوده و دچار کمبود فروشگاه های زنجیره ای میباشد.

ادامه مطلب
طراحی فروشگاه taramarket

سوپرمارکت تارا

شیراز

تارامارکت، فروشگاهی است به مساحت ۷۰۰ متر مربع واقع در منطقه ای از شیراز که پیش تر خلاء یک سوپرمارکت متفاوت در آن احساس می شد.تیم مجربی از گروه دینا با بکارگیری تجهیزات به روز دنیا در تلفیق با طراحی کم نظیر، محیطی را …

ادامه مطلب
طراحی فروشگاه mita

هایپرمارکت میتاکیش

تهران

مجموعه فروشگاه های میتاکیش پس از کسب تجارب بسیار در شعب مختلف خود، تصمیم برای دایر کردن شعبه ای خاص اتخاذ و برای جامه عمل پوشاندن به این برنامه، مانند دیگر پروژه های خود، گروه دینا را بعنوان مشاور انتخاب کردند.

ادامه مطلب
طراحی فروشگاه 2mitakish

هایپرمارکت احمدی

رشت

هایپر احمدی رشت، بزرگ ترین هایپرمارکت شمال کشور، با ۷۰۰۰ متر مربع مساحت زمستان ۱۳۹۵ شروع به کار کرد. این فروشگاه که می توان از آن به عنوان مدرن ترین هایپرمارکت منطقه نیز نام برد، در بخش پر رفت و آمدی از شهر واقع شده است.

ادامه مطلب

طراحی المان های معماری در هایپرمارکت:
امروزه یکی از بخش های جذاب در طراحی هایپرمارکت ها، المان های معماری می باشد. قبل تر اشاره شد که گاهی اوقات خرید تنها هدف مشتری نیست بلکه خرید توامان با لذت بصری مد نظر اوست که این لذت هم خواد آکاه و هم نا خود آگاه به او القا می شود.
امروزه در طراحی هایپرمارکت بیش تر از گذشته به المان های معماری توجه می شود به عنوان مثال سقف فروشگاه یکی از مهم ترین بخش هایی است که این المان ها در آن دیده می شود و به راحتی چشم هر بیننده ای را به خود جلب می نماید.
وقتی یک هایپرمارکت بزرگ در کنار تنوع محصولات مختلف، از طراحی یکپارچه و هدفمند در زیبایی فروشگاه بهره می گیرد، تاثیر دوچندانی بر روی مخاطب خواهد گذاشت و عنصر لذت را به خرید ما اضافه خواهد کرد.
این المان های معماری بغیر از ایجاد حس زیبایی شناسی در مشتری می تواند حامل پیام های هنری خاص همان منطقه باشد لذا در طراحی هایپرمارکت توجه به المان های معماریکشور مقصد یا محله خاص بسیار مورد توجه است.