Search

اینستاگرام

تلگرام

فیسبوک

021 - 22194940

info@dinagrp.com

سه نکته ساده اما تأثیرگذار برای شروعی موفقیت آمیز – قسمت اول

Dina Group > مقالات  > سه نکته ساده اما تأثیرگذار برای شروعی موفقیت آمیز – قسمت اول

سه نکته ساده اما تأثیرگذار برای شروعی موفقیت آمیز – قسمت اول

هر شخصی برای شروع هر کسب و کار، باید نقطه شروعی را انتخاب کند. این کسب و کار، چه همکاری با شرکت تجاریِ بزرگ باشد، چه یک شروع کسب و کاری کوچک و مستقل، در هر صورت، همه از خانه شماره یک آغاز میکنند و استثنایی در این مورد وجود ندارد. اما عاملی که کسب و کاری را به موفقیت و رونق میرساند و کسب و کار دیگر را به ورشکستگی و رکود میکشاند، مسیری است که کارفرمایان و کارآفرینان پس از خانه شماره یک در پیش میگیرند. با اینکه بسیاری از این مسیرها به موفقیت منجر میشوند، اما در این میان، مسیرهایی وجود دارند که کوتاه تر و سریع تر و کم فراز و نشیب تر هستند و چالش های کمتری را پیشِ پای کارفرمایان و مدیران قرار میدهند. البته واضح است که هیچ فرد موفقی بدونِ پشت سر گذاشتن چالش ها و موانع سر راه، به موفقیت دست نمی یابد. بنابراین بر آن شدیم که نکاتی را که میتوانند در یافتن راه سریع تر و کم مخاطره تر به شما کمک کنند با شما در میان بگذاریم:

ایده های بلندپروازانه داشته باشید و برایش برنامه ریزی کنید

وقتی مشغولِ اندیشیدن درباره راه اندازی کسب و کارتان هستید و برای نخستین قدمهایتان در این راه برنامه ریزی میکنید، به خاطر داشته باشید که برای پروراندنِ آرزوهای بزرگ و بلندپروازانه نیازی به سوزاندنِ کالریِ بیشتر در مغزتان ندارید! شاید به توانایی های خودتان برای خلقِ اتفاقات بزرگ در کار و زندگی تان اطمینان ندارید. شاید هم دوست ندارید در نظر دیگران فردی حریص و مادی گرا به نظر برسید. شاید هم تصور میکنید که استحقاق و لیاقتِ منافع و امتیازاتِ یک مدیر و کارآفرین بودن را ندارید! دلیلش هر چه که هست، نمیتوانید برای همیشه به این ندای درونی تان که به شما میگوید همواره در منطقه امن حرکت کنید و ریسک های بلندپروازانه در پیش نگیرید، توجه کنید.

بسیاری از مراجعانِ دفاتر مشاوره کسب و کار، این توانایی را در خود پرورش داده اند که بتوانند در هر شرایطی، این ندای دلسردکننده را در خود خاموش کنند یا به آن بی توجه شوند و گفتگوی درونی شان را بر اساس اهداف و خواسته های بلندپروازانه خود هماهنگ کنند. این اشخاص این عادت را در خود ایجاد کرده اند که در شرایط چالش برانگیز و سخت، از خود بپرسند، «چطور میتوانم از پسِ این کار بربیایم؟» در حالی که دیگران میگویند، «شُدنی نیست!» افراد موفق و ریسک طلب، فرصتهایی را میبینند که از چشم دیگران پنهان میمانند. هنگامی که دیگران در پیِ دلیل تراشی برای «نشدنی بودن» ایده هایشان هستند، این افراد موفق تلاش میکنند تا به آنها ثابت کنند «دارند اشتباه میکنند» و هر ایده ای شدنی است.

حال، با ایده های بزرگ و بلندپروازانه ای که در سر دارید، انگیزه ی کافی برای قدم گذاشتن در مسیر درست را خواهید داشت. هر چند قبل از استعفا دادن و دست کشیدن از شغلِ فعلی تان، ابتدا برای کسب و کاری که قصد دارید راه اندازی کنید طرح و برنامه ریزیِ دقیق و مفصلی را ترسیم کنید. بسیاری از کارفرمایان و صاحبان کسب و کار، در شروع کار، چشم اندازهای بلندبالایی را ترسیم میکنند و انگیزه اولیه را دارند اما به راحتی خسته میشوند و انگیزه شان را از دست میدهند و سراغِ طرح و پروژه بعدی میروند و این از شاخه ای به شاخه ی دیگر پریدن را میتوان همواره در شیوه مدیریتی شان مشاهده نمود. وقتی برای ایده های خودتان برنامه ریزی و مسیر دقیق و مشخصی را در نظر بگیرید، تعهد بیشتری برای کارهایتان احساس خواهید کرد و این تعهد باعث تقویتِ انگیزه و حس مسئولیت پذیری خواهد شد و به پیشرفت و پیش روی در این مسیر منجر خواهد شد. بدون برنامه ریزی مدون و دقیق، ایده های شما چیزی بیش از خیالبافی نیستند. با برنامه ریزی و تعیین دقیقِ مسیر حرکت، این ایده ها به واقعیت مبدل خواهند شد.

دنباله این مبحث را در بخش دومِ مطلب مطالعه نمایید.

No Comments

Leave a Comment